EPROM 1974 yılından günümüze, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, laboratuvar düzeyinde sürdürmekte olduğu Rf-Ar&Ge çalışmalarını yüksek kaliteli iletişim ve yayıncılık cihazlarının firmamız tescilli markaları olan EPSAT ve VECTOR adı altında ürün bazında piyasaya sürmüştür. VECTOR markası altında TV vericileri, radyo vericilerii mikrodalga link ve bu ürünlerin anten sistemlerinin uluslararası kalite düzeyinde tamamen yerli olarak üretim, imalat ve servis hizmetlerini vermektedir.

     EPROM iletişim ve yayıncılık sistemleri kapsamında mikrodalga link sistemlerinden, güç bölücülerine, band geçiren filtrelere uzanan bir alanda Ar&Ge çalışmaları ve üretim yapmaktadır.

     Standart ve müşteri isteğine bağlı FM band filtreleri, 20kW kapasiteye kadar bölücüler, TV sistemleri için kavite filtreleri üretmektedir.

     Eprom ayrıca Rf güç kaynağı ve Rf plazma konularında uzmanlaşarak TAEK ve Roketsan gibi kurumların ihtiyaçları doğrultusunda özel projelerde yer almaktadır.

     Edindiği RF plazma teknolojisi deneyimini tıbbi cihaz üretimi alanına da yansıtan EPROM, dünya liderleri arasında yerini almış STERICOOL ürünüyle de bu teknolojisini sunmaktadır.